2043/248
Barok kaffekande af tin, svungen hank af træ, stemplet 1770. H. 17,5 cm; samt kaffekande med flethank, stemplet 1772. H. 19 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud