En samling lysestager af tin, bestående af tre barokstager H. 11–14,5 cm, stage med Louis XVI ornamentik H. 16,5 cm, stage med rundt fodstykke og stage med rektangulær fod samt en kammerstage. Sverige og Danmark 18/19. årh. (7)
Provenance: Birgit and Bent Wolstrup's Samling
Fremstår med alders- og brugsslitage. Barokstage med afslag på fodstykke.
Varia (udskudt), 28. september 2017
14 bud