1804/68
Signeret Isfahan tæppe, Persien. Medaljondesign med slyngede grene, blomster, bladværk og fuglemotiver. Knyttet på silkekæde. Ca. 900.000 kn. pr. m2. 20. årh.s anden halvdel. 153×109.
Bitte små pletter.
Ældre malerier og møbler, 22. januar 2018
Vurdering
Hammerslag
16 bud