2148/​22

Viggo Johansen (f. København 1851, d. sst. 1935)

Portræt af en ung kvinde i en sort kjole med en broche i halsen. Sign. V. J. Olie på lærred. 36×29.

Minimale krakeleringer. Retoucheringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021

Vur­dering

5.000–6.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK