2148/22
Viggo Johansen (f. København 1851, d. sst. 1935)
Portræt af en ung kvinde i en sort kjole med en broche i halsen. Sign. V. J. Olie på lærred. 36×29.
Minimale krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag