1948/227
Tysk saucebåd og lågskål af sølv, svejfet ligeknækket fane. 20. årh. Vægt 1199 g. L. 24 og 27 cm. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt