1948/​227 Tysk saucebåd og lågskål af sølv, svejfet ligeknækket fane. 20. årh. Vægt 1199 g. L. 24 og 27 cm. (2)

Be­skriv­el­se

Tysk saucebåd og lågskål af sølv, svejfet ligeknækket fane. 20. årh. Vægt 1199 g. L. 24 og 27 cm. (2)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

Auktion

Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019

Kategori

Vur­dering

5.000 kr.

Hammerslag

Ikke solgt