861/1011
Manuel Marín (f. Cieza, Murcia 1942, d. 2007)
Uden titel. Stemplet M. Marín. Stående mobile i bemalet jern. H. 71. B. 70. D. 50. Unika.
Proveniens: Monika Rabassa, kunstnerens enke.
Moderne malerier & grafik, 2. december 2015
Vurdering
Hammerslag