Godfred Christensen (f. København 1845, d. sst. 1928)
“Dalstrøg i Dollerup Bakker”. Sign. G. C. 09. Olie på lærred. 32,5×46.
Rikard Magnussens fortegnelse over Godtfred Christensens malerier nr. 723.
Udstillet: Charlottenborg 1910 nr. 94.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 525, 1989 nr. 61.
Enkelte meget minimale krakeleringer.
12 bud
1167204 | ||
1026253 (Autobud) | ||
1167204 | ||
1026253 (Autobud) | ||
1167204 | ||
1026253 (Autobud) | ||
1167204 | ||
1026253 (Autobud) | ||
1167204 | ||
1026253 (Autobud) | ||
1167204 | ||
1026253 |