921/​562

Chanel

“Classic Double Flap” taske af sort quiltet læder med gyldne beslag, dobbelt kædehank, en udvendig baglomme, CC drejelås, et rum med fire indvendige lommer og bordeaux læderfor. H. 15 x B. 26 x D. 6,5 cm. 2000–2002.

Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Få ridser på quiltet læder. Mindre slid på hjørner. Få ridser på CC lås. Strop i god stand med lidt slitage på beslag. Enkelte mærker og ridser på indvendigt læderfor. Alle mål er cirkamål.

Tasker og smykker, 12. juni 2024

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag