2447/​564

Arne Norell (f. Kristinehamn 1917, d. Bredestad 1971)

“Ari”. Et par lænestole med stel af forkromet stål, løs hynde betrukket med brunt skind. Designet 1968. Udført hos Norell, Sverige. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter og smuds.

I Lyngby
Vur­dering

25.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

864665 17.500 DKK