2023/6
Lommeur af 18 kt. guld, guillocheret skive med romertal, støvkapsel af metal. Kæde af 14 kt. guld medfølger. 19. årh.s begyndelse. Vægt i alt ca. 70,5 gr. Diam. 4,3. Kæde L. 156.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Reparation på kassen. Karabin ikke af guld.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud