2023/​6

Lommeur af 18 kt. guld, guillocheret skive med romertal, støvkapsel af metal. Kæde af 14 kt. guld medfølger. 19. årh.s begyndelse. Vægt i alt ca. 70,5 gr. Diam. 4,3. Kæde L. 156.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Reparation på kassen. Karabin ikke af guld.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

16 bud

7.500 DKK
7.000 DKK
6.500 DKK
6.000 DKK
(Autobud) 5.500 DKK
5.000 DKK
4.800 DKK
4.600 DKK
(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK