Peter Raadsig (f. København 1806, d. sst. 1882)
En ung mand fra Subiaco i Italien. Sign. P. R. Subiaco 1843. Olie på papir monteret på lærred. 56×42,5.
Mindre retoucheringer. Nogle minimale afskalninger og krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
12 bud