Carl Halier (f. 1873, d. 1948)
Knud Andersen (f. 1892, d. 1966)
Stor lågkrukke af stentøj, dekoreret med Sung glasur. Sign. monogram. Kgl. P. Forsynet med låg af patineret og delvis forgyldt bronze. Stemplet monogram KA for Knud Andersen. Kgl. P. H. 34,5.
Øverste kant med en reparation ved et afslag, fodrand med enkelte afslag.
13 bud
859022 | ||
267306 (Autobud) | ||
859022 | ||
267306 (Autobud) | ||
859022 | ||
267306 | ||
800608 | ||
826128 | ||
882182 (Autobud) | ||
826128 | ||
882182 | ||
513022 | ||
800608 |