2422/​847

Carl Halier (f. 1873, d. 1948)

Knud Andersen (f. 1892, d. 1966)

Stor lågkrukke af stentøj, dekoreret med Sung glasur. Sign. monogram. Kgl. P. Forsynet med låg af patineret og delvis forgyldt bronze. Stemplet monogram KA for Knud Andersen. Kgl. P. H. 34,5.

Øverste kant med en reparation ved et afslag, fodrand med enkelte afslag.

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

9.000 DKK

13 bud

859022 9.000 DKK
267306 (Autobud) 8.500 DKK
859022 8.000 DKK
267306 (Autobud) 7.500 DKK
859022 7.000 DKK
267306 6.500 DKK
800608 6.000 DKK
826128 5.500 DKK
882182 (Autobud) 5.000 DKK
826128 4.800 DKK
882182 4.400 DKK
513022 4.200 DKK
800608 4.000 DKK