2050/8656
Russisk firdelt Ikon. Gudsmoderen “Den Uventede Glæde”, Gudsmoderen “Alle lidendes Trøster”. Gudsmoderen med Jesusbarnet samt Ærkeenglen Michael. Tempera på træpanel. 19. årh. 31×27.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud