2432/​856

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

Fritstående skrivebord af eg samt tilhørende skuffemodul. Skrivebord med udtræksplade i front, modul med tre skuffer med messinggreb. Udført 1960–1970'erne hos P. Lauritsen & Søn. Skrivebord: H. 71. L. 191. B. 84/129. Skuffemodul: H. 67. B. 46. D. 84. (2)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
1041932 8.500 DKK