2432/856
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Fritstående skrivebord af eg samt tilhørende skuffemodul. Skrivebord med udtræksplade i front, modul med tre skuffer med messinggreb. Udført 1960–1970'erne hos P. Lauritsen & Søn. Skrivebord: H. 71. L. 191. B. 84/129. Skuffemodul: H. 67. B. 46. D. 84. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1041932 |