1731/1576
Skål af nefrit, Kina 20. årh. Diam. 20 cm. I tilpasset kasse.
Erhvervet i Kina under rejser til Kina fra 1958–1980erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 3. august 2017
Vurdering
Hammerslag
11 bud