1335/604
Jens Kantsø (f. Vordingborg 1935, d. 2020, Danmark,1960-)
Komposition, 1967. Sign. Kantsø; sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 72×100.
Mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design, 27. august 2013
Vurdering
Hammerslag