2433/251
En samling kasseroller og smørnæb af sølv med stjerthanke af hhv. bakelit og lakeret træ. Udført hos Cohr og Grann & Lagly. 20. årh. Diam. 8,5–17,5. Samlet vægt ca. 885 g. H. 4–7,5. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Træhåndtag med slitage på lak.
Vurdering
818051 |