2450/709
Fritstående skrivebord af kirsebær, front med opbevaringsrum samt seks skuffer, bordplade forsynet med tredelt skriveklap, midterfelt beklædt med bordeaux skind. Udført hos Hadsten Møbelindustr. H. 105. L. 146. B. 82.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Løs på stellet.
Vurdering