2432/76
F. Larsen-Særsløv (f. Særslev v. Kalundborg 1870, d. Gentofte 1942)
Parti fra Nakkehoved Fyr ved Gilleleje. Sign. L. Særsløv. Gilleleje 1930. Olie på lærred. 36×49.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag