2108/159
En samling “Dobbeltriflet” samt to dele “Gammelriflet” bestik af sølv, bestående af 20 dessertskeer og seks frokostgafler. Danmark primært 19. årh. Vægt i alt 942 g. (26)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Flere dele med gravering.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud