Johannes Larsen (f. Kerteminde 1867, d. sst. 1961)
To partier med hhv. knortegæs og krager. Begge sign. i trykket monogram. Radering og litografi. Lysmål 31×40,5. Bladstørrelse 22×30,5. (2)
Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021