12104/57
Georg Poulsen (f. Tranehuse, Djursland 1911, d. Odense 1997)
Interiør med personer der vasker tøj. Usign. Olie på lærred. Ca. 100×130. Uindrammet.
Kunst, antikviteter & design, 28. januar 2021
Vurdering
Hammerslag