Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
Komposition. Sign. Robert Jacobsen, 01/10 H.C. Radering i farver. Bladstørrelse 38×31. Uindrammet.
Proveniens: Jytte og Jarl Borgens samling, København.
Trykfolder. En mindre brunlig misfarvning i nederste højre hjørne.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
23 bud