2044/​172

Fransk bestik af sølv, bestående af 12 frugtknive, skafter drevne med ornamentik, blade af stål stemplede Paris. Derudover seks teskeer, disse forgyldte. Mesterstemplede JD. L. 14 cm. 19. årh.s slutning. (18)

Teskeer med gravering på skafter. I tilpassede etuier.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK