2044/172
Fransk bestik af sølv, bestående af 12 frugtknive, skafter drevne med ornamentik, blade af stål stemplede Paris. Derudover seks teskeer, disse forgyldte. Mesterstemplede JD. L. 14 cm. 19. årh.s slutning. (18)
Teskeer med gravering på skafter. I tilpassede etuier.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag