1508/611
J. Tostrup & dansk sølvsmed
Cocktailshaker, seks flaskebakker samt 12 glasbakker af sterlingsølv. Cocktailshaker udført og stemplet hos J. Tostrup, Norge. Flaske- og glasbakker stemplet KH, Sterling Denmark. Samlet vægt 1268 gr. Cocktail shaker H. 22,5. Flaskebakker diam. 10,2. Glasbakker diam. 7,2. Samlet vægt 1268 gr. (19)
Almindelig brugspatina, herunder lette overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 17. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
19 bud