12032/235
“Karina”. Seks dele bestik af sølv med monteringer af stål. Udført hos Horsens Sølvvarefabrik. Stemplet med københavnerstempel. (6)
Bestående af: Lagkagekniv L. 27,5 cm. Ostehøvl L. 22 cm. Oplukker L. 14 cm. Salatbestik L. 18,5 cm. Kniv L. 21,5 cm.
Almindelig brugsslitage, spids på lagkagekniv fremstår lidt bøjet.
Kunst, antikviteter & design, 6. august 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud