Rasmus Christiansen (f. Bjertrup v. Skanderborg 1863, d. København 1940)
Parti fra Kongens Nytorv ved vintertide. Sign. R x Chr. Olie på lærred. 27×38.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 437, 1982 nr. 529.
Retoucheringer. Minimale krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
40 bud