1348/1134
Perle, rubin- og smaragdørestikker af forgyldt sterling sølv hver prydet med barok South Sea kulturperle cabochonslebet rubin samt facetslebne smaragder. L. ca. 5 cm. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 27. november 2013
Vurdering
Hammerslag