2132/​114

Stjertkande af sølv smedet med guirlander og gallerikant, håndtag og lågknop af mørkt træ. Fuskstempel IAS. 20. årh.s begyndelse. Vægt ca. 258 g. H. 14,5.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag