2438/875
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“AT 332”. Spisebord af massiv eg med udtræk og to tillægsplader. Udført hos Andreas Tuck. H. 70. L. 140/250. B. 110. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering