2024/13
Elisabeth Jerichau Baumann (f. Warszawa 1819, d. København 1881)
En sjællandsk pige i egnsdragt. Sign. E. Jerichau. Olie på lærred. 44×38.
Minimale krakeleringer samt afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud