2016/262
Tidligt victoriansk skrivebord af mahogni, med plade med grønt læder, sarg med skuffer, hver side med kabinetter med skuffer og rum. England, ca. 1840. H. 82. B. 140. D. 90,5.
Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag