Robert Panitzsch (f. Mecklenborg 1879, d. København 1949)
Kanalparti fra København. Sign. Robert Pan. 45. Olie på lærred. 75×100. Uindrammet.
Enkelte minimale afskalninger. Mærke langs blændrammen. Behov for let overfladerensning.
1050306 |