12115/48
Aage Wang (f. Skotland 1879, d. Danmark 1959, pseudonym for Mark Osman Curtis)
Hunde. Sign. Aage Wang. Olie på lærred. Lysmål 20×31. Rammemål 29×40.
Brugsspor på rammen.
Kunst, antikviteter & design, 15. april 2021
Vurdering
Hammerslag