2143/36
“Karina”. Bestik af sølv. Horsens Sølvvarefabrik. Vægt ekskl. dele med stål ca. 2020 g. (49)
Bestående af: 6 middagsgafler, 6 spiseskeer, 8 frokostgafler, 8 dessertskeer, 12 teskeer, 2 sauceskeer, 1 stegegaffel, 3 serveringsskeer, 2 pålægsgafler samt 1 kompotske.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud