1950/37
Carl Holsøe (f. Aarhus 1863, d. Asserbo 1935)
Parti fra Kronborg Slot. Sign. C. Holsøe. Olie på lærred. 70×86.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag