2439/788
Ubekendt design
Art Decó skrivebordsgarniture af bakelit og forniklet metal. Bestående af pennebakke, brevvægt samt par lysestager. Udført 1930–1940'erne. H. 7–13. (4)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Vurdering
982890 |