2040/860
Anders Daniel Johansen (f. 1882, d. 1967)
“Leda og Svanen”. Sign. Anders D. Johansen. Olie på masonit. 61×76.
Udstillet: National Academy of Design, New York, 1965.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag