2440/2045
Lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Ingen støvkapsel. Ø 43 mm. Segl af forgyldt metal. Uret (uden segl) vejer ca. 43 g. 1920–30'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Revne i glas ml. kl. 1–2.
Vurdering
900678 | ||
999018 | ||
900678 |