2346/738
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Reol af massiv Oregon pine, bestående af tre skabe og tre bogreoler, messingforede samlingshuller. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5/36. (6)
Slitage, herunder adskillige ridser, mærker og hak. Nuanceforskel. Huller i bagbeklædning til vægmontering.
Moderne kunst og design, 14. november 2023
Vurdering
Hammerslag