1824/610
Sam Francis (f. San Mateo, Californien 1923, d. Santa Monica 1994)
“Concert Hall Set II”, 1977. Sign. Sam Francis, 2/75. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×56.
Original stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 12. juni 2018
Vurdering
Hammerslag
13 bud