Einar Wegener/Lili Elbe (f. Vejle 1882, d. Dresden 1931)
Udsigt over floden, Arno, mod Ponte Vecchio i Firenze. Sign. E. W. Olie på lærred monteret på malepap. 61×77.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1136, 2011 nr. 547.
Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021