1946/661
Franz-Josef Schulte
To lænestole med ben af sort plast. Betrukket med hhv. sort of mørkebrunt skind. Udført hos de Sede, Schweiz. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Overfladiske krakeleringer.
Moderne kunst og design, 12. november 2019
Vurdering
Hammerslag