1948/170
Fransk senempire kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med sovende Napoleon i uniform. 19. årh.s begyndelse. H. 45. B. 29. D. 12.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag
14 bud