2432/325
Et par renaissance-form kandelabre af messing, hver til fire lys, dekoreret med ørne samt ornamentik i form af løver. 19. årh. Antageligt Polen. H. 56. B. 35. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ene fugl med løst gevind.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag