1444/27
Svend Rønne (f. Rær 1868, d. Frederiksberg 1938)
En student i Kongens Have med sin udkårne. Sign. Svend Rønne 1894. Olie på lærred. 118×88.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 27. oktober 2014
Vurdering
Hammerslag
21 bud