2048/​115

Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972)

Parti fra et gadekær i Præstø. Sign. Ole Ring. Olie på lærred. 22×32.

Enkelte mindre retoucheringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag

5.500 kr.

28 bud

(Autobud) 5.500 kr.
5.000 kr.
4.400 kr.
4.200 kr.
(Autobud) 4.000 kr.
3.800 kr.
(Autobud) 3.600 kr.
3.400 kr.
(Autobud) 3.200 kr.
3.000 kr.
(Autobud) 2.800 kr.
2.700 kr.
(Autobud) 2.600 kr.
2.500 kr.
(Autobud) 2.400 kr.
2.300 kr.
(Autobud) 2.200 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 1.950 kr.
1.900 kr.
1.850 kr.
1.800 kr.
1.750 kr.
1.700 kr.
1.650 kr.
(Autobud) 1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.