1403/1633
En figur af porcelæn i form af stående mand og en penselvasker af stentøj i form af liggende kvinde på konkylie, dekoreret i Tzu'chou stil. 20. årh. H. 14 cm. L. 10 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, fejlbrænding på side af mand.
Varia, 16. januar 2014
Vurdering
Hammerslag