1403/​1633

En figur af porcelæn i form af stående mand og en penselvasker af stentøj i form af liggende kvinde på konkylie, dekoreret i Tzu'chou stil. 20. årh. H. 14 cm. L. 10 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, fejlbrænding på side af mand.

Varia, 16. januar 2014

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

250 DKK

250 DKK