2017/588
Ib Andersen (f. Frederiksberg 1907, d. Hillerød 1969)
“Skatte fra det fjerne”. Tryksign. Ib Andersen 52. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 85×62. Uindrammet.
Moderne kunst og design, 21. april 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud